Split payment a kondycja płatnicza kontrahenta

1 lipca 2018 roku weszły w życie przepisy wprowadzające i regulujące mechanizm podzielonej płatności (MPP), czyli split payment. Dla przypomnienia MPP jest podzieleniem płatności za towary bądź usługi na dwie części - kwotę netto oraz należny podatek VAT. Obie te kwoty przelewane są na oddzielne konta bankowe – w założeniu ma to pomagać uszczelnić system podatkowy oraz uniknąć nadużyć i oszustw podatkowych.

Windykacja na koszt dłużnika

Wiele osób odwleka zlecenie windykacji firmie zewnętrznej ze względu na obawy przed dodatkowymi kosztami z tym związanymi. Niepotrzebnie. Istnieje bowiem możliwość przeprowadzenia windykacji na koszt dłużnika. W takim przypadku nierzetelny klient czy kontrahent musi spłacić nie tylko należności wobec wierzyciela, ale i pokryć koszty działań firmy zewnętrznej.

Upadłość dłużnika - czy to koniec szans na odzyskanie pieniędzy?

Problem nierzetelnego i niewypłacalnego dłużnika może spotkać każdego z nas. Pisaliśmy już niejednokrotnie o tym, jakimi sposobami można dochodzić swoich należności. Sytuacja nieco się komplikuje w przypadku ogłoszenia upadłości dłużnika. W takim przypadku rodzi się mnóstwo pytań i obaw. Czy w takiej sytuacji nie możemy już nic zrobić i nie mamy szans na odzyskanie pieniędzy?

Sprzedać wierzytelność czy zlecać windykację?

W przypadku problemów z nierzetelnym klientem czy kontrahentem pojawia się pytanie o to, jak odzyskać należności. Samodzielne próby odzyskania wierzytelności mogą kosztować nas dużo czasu i nerwów, nie ma też pewności, że przyniosą one spodziewany efekt. Dlatego warto od razu skorzystać z fachowej pomocy. A opcje są dwie – można zlecić windykację bądź też sprzedać wierzytelność.

Która branża najbardziej potrzebuje usług windykacyjnych?

Problem nierzetelnego kontrahenta-dłużnika dotyczy przedsiębiorców z różnych branż. Oczywiście, nie udzielamy informacji na temat naszych klientów - charakteru ich działalności, wysokości należności, itp. Na podstawie doświadczenia możemy jednak podzielić się wiedzą na temat tego, która z branż najbardziej potrzebuje usług windykacyjnych.

Firma windykacyjna czy kancelaria prawnicza? Komu zlecić usługę?

Gdy padliśmy ofiarą nierzetelnego kontrahenta bądź niewypłacalnego klienta, często zastanawiamy się, jak szybko i skutecznie odzyskać należności. Wierzyciele próbują na własną rękę odzyskać pieniądze, jednak działania te rzadko kończą się sukcesem. Pojawia się wizja komornika, długiego i skomplikowanego procesu sądowego…

  • 1
  • 2

Zgłoszenie wierzytelności
Zgłoszenie dłużnika
Sprawdzenie Dłużnika

Kliknij Tutaj

Masz sprawę do windykacji
Zostaw nr telefonu
Oddzwonimy

Kliknij Tutaj

Chcesz zyskać odszkodowanie
Zostaw nr telefonu
Oddzwonimy

Kliknij Tutaj

tel: + 48 32 787 64 40  tel:  + 48 32 388 80 10

email: biuro@dccfinanse.pl